Układ hamulcowy, czyli rzecz na której nie warto oszczędzać!

Układ hamulcowy w samochodzie to jeden z podstawowych i najważniejszych podzespołów w każdym pojeździe. Odpowiada on za bezpieczeństwo na drogach nasze oraz innych uczestników ruchu drogowego. Niesprawny czy wadliwie działający może być przyczyną wypadku, dlatego każdy właściciel samochodu powinien regularnie sprawdzać jego stan, by mieć pewność bezpiecznej jazdy.

Układ hamulcowy jest zbiorem elementów, które działając wspólnie, mają za zadanie zatrzymać jadące auto, by uniknąć jakiejkolwiek kolizji czy zderzenia. Dba on głównie o bezpieczeństwo kierującego. Najważniejszymi jego elementami są tarcze i klocki hamulcowe, pompa, przewody, pedał hamulca oraz zaciski.

Zużycie elementów układu hamulcowego jest całkowicie normalnym procesem, dlatego warto od razu reagować na niepokojące sygnały, które daje nam nasz pojazd. Jak więc rozpoznać, że z naszym układem dzieje się coś złego?
– wydłuża się droga naszego hamowania
– odczuwamy drgania kierownicy podczas hamowania
– ubytki płynu hamulcowego
– ściąganie samochodu podczas drogi hamowania
– piszczenie hamulców
– wpadający w podłogę pedał hamulca

Podczas przeglądu układu nasi mechanicy dokonają wnikliwej oceny stanu układu oraz zwrócą m.in. uwagę na takie rzeczy jak:
– poziom płynu hamulcowego, stopień zużycia klocków hamulcowych oraz tarcz, amortyzatory, weryfikacja wszystkich elementów układu, stan przewodów hamulcowych oraz linki hamulca ręcznego, sprawdzenie czujnika abs.

Sprawdź już teraz stan swojego układu hamulcowego! Zapraszamy do odwiedzin naszego serwisu lub kontaktu telefonicznego w celu umówienia wizyty od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 17:00.

☎️  tel. 14 672 10 01 ▫️ tel. 517 090 878

📍  39-220 PILZNO, ul. Staszica 9 (obok restauracji Taurus)